Види сушильних машин - Затишна оселя

Затишна оселя

Види сушильних машин

13.06.22

Сушити у кімнатах чи на балконі білизну – це вогкість, неестетичний вигляд та обмаль вільного простору. А також марнування часу на розвішування, а потім – на знімання та сортування випраного одягу. Щоб полегшити цей процес, сьогодні існують різноманітні види сушильних машин для білизни, які швидко сушать і позбавляють необхідності прасувати випрану білизну.

Види сушильних машин для білизни

На вигляд вони схожі з пральною машиною. Зазвичай сушарку вибирають таким чином, щоб зовні вона гармоніювала з пралкою.

 

Види сушильних машин для одягу

У всіх видах сушильних машин видалення вологи відбувається за допомогою потоку повітря. Чим вище температурний режим і потужніший потік повітря, тим швидше висихає білизна. Існують різні види сушарок, які різняться конструкційно або за системою відведення вологи.

Типи сушильних машин за конструкцією

  1. Барабанний тип. Кількість завантаженої білизни, як і в пральній машині, залежить від місткості барабана. Зазвичай, це від 3 кг і вище. Головною перевагою є компактність, але після сушіння в ній білизна може зминатися та утворювати складки. В останніх моделях барабанних сушильних машин впроваджено програми антизминання білизни. Після завершення основної програми сушіння, барабан періодично вмикається і перевертає білизну з її обдуванням, це дозволяє запобігти злежанню речей.
  2. Сушильна шафа. На вигляд нагадує звичайну шафу з полицями, на яких розташовуються мокрі речі. У шафу подається гарячий потік сухого повітря, після чого утворюється конденсат. Коштують сушильні шафи зазвичай не дорого, але вони надто громіздкі для звичайних квартир, тому до продажу поступають вкрай рідко.

 

Сушильні машини барабанного типу бувають двох видів завантаження:

  1. Фронтальна – люк для завантаження білизни знаходиться в передній частині корпусу, це найзручніший і найпопулярніший серед покупців спосіб. Прозорі дверцята дають можливість спостерігати за процесом сушіння.
  2. Вертикальне завантаження – дверцята розташовані зверху. Не завжди зручно, бо на таку сушарку не вийде нічого покласти, її не вбудуєш у шафу. Та й білизну не зовсім зручно закладати та витягувати.
Читайте також: Як вибрати сушильну машину

Види сушильних машин для білизни за способом відведення вологи

 

Ми вже говорили про те, що тип сушіння в сушильних машинах один – білизна сушиться за допомогою циркуляції сухого повітря. Проте існує два види сушильних машин, які по-різному позбавляються від конденсату.

  1. Витяжні сушарки. Вони відводять вологу в систему вентиляції або у вікно. Установка такої сушильної машини пов’язана з необхідністю підключати її до системи вентиляції або надавати доступ до вікна. Тримати вікно відкритим, наприклад, взимку – не найвдаліше рішення. Тому витяжні сушарки – не найпопулярніший тип сушильних машин.
  2. Сушильні машини конденсаційного типу. Зазвичай вони мають два способи відведення вологи: збір її в спеціальному резервуарі та підключення до каналізації. Якщо господарі вибирають перший спосіб, вони виливають воду з резервуара після одного або кількох циклів сушіння. Місткість для води легко дістається і так само легко встановлюється назад, тому догляд за машиною не потребує особливих зусиль.

 

Іноді функція сушіння білизни є у пральній машині. Поєднати в одному приладі прання та сушіння – практичне рішення, можна заощадити гроші та простір у житлі. Але якість такого сушіння значно нижча, ніж в окремій сушильній машині. Крім того, в пралках з режимом сушіння немає функції антизминання.

Ще зовсім недавно побачити сушильну машину можна було лише у спеціалізованих пральнях та хімчистках. Але прогрес не стоїть на місці і максимально спрощує домашній побут, економлячи господарям багато часу. При виборі сушарки для одягу варто віддавати перевагу перевіреним брендам, що добре зарекомендували себе.